Produkty protiradiačnej ochrany

Na tejto stránke nájdete všetko, čo budete potrebovať na ochranu svojho zdravia pri práci v poli ionizujúceho žiarenia. Nájdete tu nielen ochranné pomôcky na celotelovú ochranu a ochranu jednotlivých orgánov, ale aj ochranné dvere, zásteny, bariéry a zariadenia pre komplexnú ochranu pracovných priestorov.

Urýchľovacie napätie

rtg. lampy

Ekvivalent olova protiradiačnej pomôcky

0,25 mm

0,35 mm

0,50 mm

0,70 mm

1,00 mm

Percentuálne zoslabenie dopadajúceho žiarenia

  65 kV

57,2 %

82,6 %

91,8 %

90,7 %

96,6 %

  75 kV

63,2 %

80,7 %

90,4 %

93,9 %

98,1 %

100 kV

69,1 %

75,3 %

86,4 %

96,3 %

99,1%

125 kV

71,3 %

69,6 %

81,7 %

97,0 %

99,3 %

Všetko čo sa týka ochrany pred ionizujúcim žiarením:

 • sub_zastery.jpg

  Ochranné zástery

  Ochranné zástery pre všetky druhy prác v radiačnom poli ionizujúceho žiarenia si môžete vybrať v širokej ponuky farieb a materiálov povrchovej úpravy. Veľkosti záster je možné prispôsobiť pre každú postavu od detských až po XXXL. Ekvivalent olova ochranných záster si môžete okrem štandardných ekvivalentov vybrať podľa potreby v rozmedzí 0,15 - 0,70 mm.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_drziaky.jpg

  Držiaky záster

  Ponúkaný sortiment držiakov a vešiakov ochranných pomôcok Vám zabezpečí, že Vaše zástery budú šetrne uložené v čase, keď ich nepoužívate. Ich používaním zamedzíte poškodeniu a "lámaniu" záster, čo má za následok ich znehodnotenie. Na jednej strane preĺžite životnosť zástery a na druhej strane budete mať na pracovisku poriadok.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_goliere.jpg

  Chrániče štítnej žľazy

  Používaním chráničov štítnej žľazy pri prácach v radiačnom poli dosiahnete vysoko účinnú ochranu jedného z najcitlivejších orgánov ľudského tela na ionizujúce žiarenie. Sú skĺbením maximálne dosiahnuteľného tieniaceho účinku s veľmi pohodlnou manipuláciou a prispôsobením sa všetkým veľkostiam a obvodom hrdla.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_okuliare.jpg

  Ochranné okuliare

  Protiradiačné ochranné okuliare predstavujú efektívnu absorpciu viac ako 90% dopadajúceho ionizujúceho žiarenia a stávajú sa nevyhnutným doplnkom systému protiradiačnej ochrany. Získali si obľubu zákazníkov najmä účinnou ochranou pred účinkami ionizujúceho žiarenia a pohodlným nosením, čo ocenia hlavne pracovníci s dlhodobím pobytom v radiačnom poli. Šošovky okuliarov sú vyrobené z opticky čistého olovnatého skla a podľa Vašich potrieb a požiadaviek je ich možné upraviť na korekciu Vášho zraku až do optickej sily 10 dioptrií.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_rukavice.jpg

  Ochranné rukavice

  Protiradiačné ochranné rukavice predstavujú efektívnu absorpciu dopadajúceho ionizujúceho žiarenia na ruky a stávajú sa nevyhnutným doplnkom systému protiradiačnej ochrany. Získali si obľubu zákazníkov najmä účinnou ochranou pred účinkami ionizujúceho žiarenia a pohodlným nosením. Rukavice sú vyrábané v rôznych hrúbkach čo reprezentuje aj rôzny stupeň ochrany. Platí tu pravidlo: čím hrubšie rukavice, tým účinejšia ochrana, ale tým majú ruky, menej pohyblivosti a nižšiu citlivosť na prácu.

  zobraziť sortiment ›
 • Protiradiačné dvere

  - Vstupy na rádiodiagnostické pracoviská
  - Vstupy na stomatologické RTG pracoviská
  - Vstupy na veterinárne RTG pracoviská
  - Vstupy na pracoviská nukleárnej medicíny
  - Vstupy do ožarovní
  - Vstupy do skladov rádioaktívnych látok

  zobraziť sortiment ›
 • sub_zariadenia.jpg

  Protiradiačné zariadenia

  Protiradiačné ochranné zásteny a bariéry predstavujú efektívnu celotelovú ochranu pred účinkami ionizujúceho žiarenia a stávajú sa nevyhnutným doplnkom systému protiradiačnej ochrany. Používajú sa všade tam, kde je potrebné vytvoriť bezpečný priestor v rôznych radiačných poliach od nízkoenergetického RTG žiarenia až po tvrdšie rádionuklidové zdroje.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_skla.jpg

  Sklá a priezory

  Protiradiačné ochranné olovnaté sklá a priezory „RD50“ obsahujú až 70 % oxidov ťažkých kovov, z ktorých je 65 % oxidov olova. Hustota tieniaceho materiálu je až 5050 kg/m3 . Je ich možné dodať v ekvivalentoch olova v rozmedzí 1,1 – 5,1 mm.

  zobraziť sortiment ›
 • sub_doplnky.jpg

  Doplnky

  Pozriete sa na túto stránku:
  ak hľadáte vhodnú stoličku s výškovo - nastaviteľnou opierkou hlavy k stomatologickému RTG
  ak hľadáte olovené ochranné kryty pre injekčné striekačky na podávanie rádioaktívnych preparátov
  ak hľadáte olovené značkovače "R a L" na označenie RTG filmov

  zobraziť sortiment ›
 • Ostatné pomôcky

  Doplnkové ochranné pomôcky na ochranu najcitlivejších orgánov ľudského tela na ionizujúce žiarenie. Ekvivalent olova ochranných pomôcok Vám prispôsobíme podľa Vašich požiadaviek v rozmedzí ekvivalentov olova 0,25 - 1,00 mm. K dispozíci je aj široký výber farieb a materiálov povrchovej úpravy.

  zobraziť sortiment ›